Sprzęt i oprogramowanie, stosowane obecnie w naszej pracy, pozwalają na umieszczenie w wizualizacji różnych, często dość złożonych i skomplikowanych efektów świetlnych. Możliwości są w tym przypadku naprawdę duże.
Takie opcje jak ustawienie natężenia światła adekwatnego do danej pory dnia lub roku są oczywiste. Podobnie, jak kilka źródeł światła w jednej przestrzeni, tworzących cienie oraz półcienie na znajdujących się w pobliżu obiektach. Światło może przyjąć w tym przypadku dowolną intensywność, temperaturę barwową oraz kolor – to samo pomieszczenie oświetlone lampą o wysokiej temperaturze barwowej będzie wyglądać w naszej wizualizacji inaczej, niż w sytuacji, gdy zostanie oświetlone tradycyjną żarówką. Oczywiście światło może być w tym przypadku ukierunkowane, punktowe lub rozproszone. Może również znajdować się za obiektem i wytwarzać tzw. efekt flary, przejawiający się równomiernymi promieniami rozchodzącymi się od obiektu w stronę widza.
Nie zapominajmy także o detalach. Istnieje oczywiście możliwość ustawienia połysku oraz faktury materiału odbijającego światło. Warto jednak wiedzieć, że w wizualizacji możemy umieszczać to samo źródło światła w różnych sytuacjach – w dzień, wieczorem, w nocy, w towarzystwie innych lamp czy nawet we mgle. W każdym z tych przypadków efekt świetlny będzie inny. Jeżeli dodamy do tego możliwość korzystania z różnych filtrów obrazu, wizualizacja może być naprawdę bardzo efektowna.
Dlatego jeżeli macie Państwo konkretne wymagania odnośnie umieszczonych w wizualizacji efektów świetlnych, poinformujcie nas o tym. Dołożymy wszelkich starań, żeby efekt naszych prac pokrywał się z Państwa wizją w jak największym stopniu.
« Czym jest fotomontaż? Kiedy zamówić wizualizację płytek? »