Tak naprawdę w każdej pracy twórczej nie może zabraknąć konceptu. Na nim zasadzają się między innymi działania architektów i projektantów wnętrz oraz grafików tworzących wizualizacje. Sprawdź, czym jest koncept i jaką pełni funkcję.
Koncept jako fundament
Koncept przy tworzeniu projektów i wizualizacji jest jak kładzenie fundamentów przyszłego dzieła. To coś zupełnie podstawowego, czego nie da się w toku realizacji pominąć. To idea, określenie celu, które mają bezpośredni wpływ na kształt tworzonej architektury i na jej późniejsze użytkowanie. Koncept to jednak nie tylko pomysł. To także forma zmaterializowania tego pomysłu – stworzenie szkicu, który będzie właściwym fundamentem mającej powstać wizualizacji.
Koncept w kontekście
Ponadto należy zauważyć, że nie ma architektury czy wnętrza, które powstają jak tabula rasa – czysta karta.One zawsze są uwikłane kontekstualnie (może to być kontekst ekonomiczny, kulturowy czy geograficzny). Warto więc mieć na uwadze fakt, że oba pojęcia, zarówno konceptu, jak i kontekstu, są – w praktycznym ich rozumieniu – nierozłączne.
Zamawiając projekt czy wizualizację obiektu lub przestrzeni mamy więc wpływ na powstanie konceptu. Aby wszystko odbyło się zgodnie z naszymi oczekiwaniami, należy przekazać projektantowi czy firmie jak najbardziej szczegółowe informacje.
« Jakich materiałów trzeba dostarczyć do zamówienia wizualizacji? Czy czas realizacji wizualizacji 3D jest taki sam, jak przy wizualizacji 2D? »