Tworzenie wizualizacji to proces czasochłonny i wieloetapowy. Nic więc dziwnego, że jego cena zależy od wielu czynników. Jeśli zastanawiasz się, od czego uzależniona jest cena wykonania wizualizacji, przeczytaj poniższy tekst.
Materiały od klienta i jego oczekiwania
Cena z pewnością zależeć będzie od tego, jakie pliki otrzyma projektant od klienta. Mogą to być pliki Autocada (.dwg), modele 3D, a także pliki .pdf – szkice planów zapisanych w formie zdjęcia. Najtańsza będzie wizualizacja powstała na modelu 3D, a najbardziej czasochłonna – na pliku .pdf. Cena uzależniona jest w dużej mierze od oczekiwań inwestora (klienta). To on decyduje, jak szybko chce otrzymać projekt. Jeśli zadanie będzie czasochłonne, a klient będzie potrzebował szybkich efektów, cena z pewnością wzrośnie.
Ilość ujęć obiektu, jakość wizualizacji i wielkość inwestycji
W standardowej wersji wizualizacji wykonywane są trzy ujęcia obiektu. Jeśli klient zażyczy sobie ich więcej, będzie to miało wpływ na wycenę. Kolejną kwestią jest tu też jakość, którą inwestor powinien wyraźnie określić (może choćby pokazać inne wizualizacje jako przykład oczekiwanego efektu końcowego). O wycenie zdecyduje też wielkość inwestycji. Ceny będą inne dla projektów domu, a inne dla np. mieszkania w bloku itd.
Rozdzielczość efektu końcowego
Rednerowanie wysokiej jakości wizualizacji jest procesem bardzo czasochłonnym, dlatego ma to wpływ na określenie ceny usługi.
Jak widać, wycena stworzenia wizualizacji jest kwestią bardzo indywidualną.
« Dlaczego warto zamówić wirtualną wycieczkę? Czym jest design? »