Kuchnia to pomieszczenie, w którym szczególnie duży nacisk kładzie się na funkcjonalność. Powinna być wygodna i ergonomiczna. Coraz częściej, tuż obok funkcjonalności, zaawansowani w sztuce gotowania kucharze, a także osoby, które gotują zdecydowanie rzadziej, poza praktycznym aspektem kuchni, zwracają uwagę na jej estetykę. Podobnie jak inne pomieszczenia w domu, kuchnia może być przecież urządzona w konkretnym stylu.
Projekt kuchni wymaga uwzględnienia dużej ilości czynników – w takiej sytuacji wyjątkowo dobrze sprawdza się wykonanie wizualizacji. Bardzo modnym rozwiązaniem, stosowanym nie tylko w małych mieszkaniach, ale również w domach, w których nie ogranicza nas przestrzeń, jest łączenie kuchni z jadalnią lub salonem. Wizualizacja pomoże wyobraźni – dzięki niej zobaczymy jak dana aranżacja prezentuje się w praktyce.
Wizualizacja kuchni – co powinno się w niej znaleźć?
Bazą każdego wnętrza są kolory, które w dużej mierze decydują o charakterze i stylu wnętrza. Dzięki wizualizacji ocenimy, jak wybrany kolor będzie prezentował się w połączeniu z innymi elementami wyposażenia. Dzięki takim obserwacjom mamy możliwość stworzenia spójnej -wizualnie i stylistycznie – całości.
Nie możemy zapomnieć o meblach. To one decydują o funkcjonalności kuchni. Meble kuchenne to zwykle duża inwestycja, podejmowana z myślą o użytkowaniu przez dłuższy czas. Dlatego tak niezwykle istotny jest wybór odpowiedniego materiału, stylu i tekstury. W wizualizacji ocenimy na przykład, czy odpowiadają nam lśniące lub matowe fronty szafek oraz jak będzie prezentowało się zastosowanie dwóch różnych rodzajów wykończeń na górnych i dolnych półkach. Dzięki wizualizacji w najlepszy sposób ocenimy, czy projekt uwzględnia ilość miejsca, która umożliwia wygodne korzystanie z szafek, blatów i sprzętów kuchennych.
Sprzęt kuchenny i dodatki w wizualizacji kuchni
Wbrew pozorom, kluczowe jest także rozmieszczenie sprzętów kuchennych. Niezwykle ważne jest zachowanie odpowiednich odległości: drzwiczki szafek i urządzeń nie powinny na siebie nachodzić, należy również pamiętać o zachowaniu odpowiednich odległości między nimi. Niektóre sprzęty, na przykład przeznaczona do zabudowy kuchenka, nie powinny znajdować się zbyt blisko brzegu blatu lub w sąsiedztwie zmywarki. W wizualizacji dostrzeżemy, czy zachowane zostały zasady wygodnego i bezpiecznego korzystania z urządzeń kuchennych. Aby efekt wizualny był pełny, konieczne jest dopasowanie urządzeń pod względem stylu do pozostałych elementów wystroju, ponieważ różne kolory i wykończenia mogą popsuć efekt finalny.
Nie zapominajmy także o ważnej roli, jaką w kuchni pełnią dodatki. Rośliny, podkładki pod naczynia, koszyki, pojemniki i puszki, obrazy, wystrój parapetu oraz lampy mają duże znaczenie i warto zadbać o to, aby połączone były ze stylem kuchni, meblami oraz urządzeniami kuchennymi. Cała kuchnia, wraz ze wszystkimi dodatkami, powinna tworzyć kompozycyjną całość. Dzięki profesjonalnej wizualizacji ocenimy, czy początkowa wizja faktycznie oddaje nasze wyobrażenie o perfekcyjnie urządzonej kuchni, czy może wymaga naniesienia pewnych zmian.
« Zapraszamy na salony…. Co znajdzie się w wizualizacji salonu? Wirtualne spacery – zalety rozwiązania »