Wizualizacje poszczególnych obiektów wchodzących w skład architektury miejskiej spełniają wiele ważnych funkcji. Przede wszystkim, pozwalają inwestorom na swobodną ocenę trafności danego przedsięwzięcia. Są też bardzo przydatnym rozwiązaniem, jeżeli chodzi o dopasowanie zewnętrznego wyglądu budynku do jego otoczenia. Jako że wieżowce powstają na terenach o gęstym zabudowaniu, ostatni aspekt posiada podwójnie ważne znaczenie.
Jak wyglądają wizualizacje wieżowców?
Dzisiejsza technologia pozwala na zamienienie projektu technicznego w przykuwającą wzrok grafikę. Taki stan rzeczy posiada ogromne znaczenie dla firm deweloperskich, które chcą przedstawić swoim klientom dany projekt w jego najwierniejszej formie. Tego rodzaju grafiki noszą nazwę wizualizacji i są umieszczane w folderach oraz na stronach internetowych firm deweloperskich.
Stworzenie wizualizacji przebiega w oparciu o zastosowanie profesjonalnych programów komputerowych. W graficznym przedstawieniu wieżowca uwzględnia się więc światłocień, otoczenie czy fakturę materiałów użytych do ozdobienia elewacji. Dla dodania większego realizmu, wokół budynku mogą poruszać się samochody lub ludzie.
Przykładem udanej wizualizacji jest wieżowiec B4 Office Center pełniący w przyszłości funkcję biura. Został on usytuowany na terenie warszawskiej Woli, a jego budowa ma zakończyć się w 2017 roku. Na wizualizacjach obiektu widać, że posiada on niezwykle nowoczesny charakter, który dobrze współgra z otoczeniem wokół budynku.
« Dla kogo wizualizacja osiedla? Miasteczko Wilanów czyli optymalne miejsce na mieszkanie »