Styl industrialny, zwany również stylem przemysłowym, ma swoje odbicie także w architekturze. Jego korzenie sięgają rewolucji przemysłowej, kiedy w przestrzeni miejskiej pojawiły się hale, magazyny i fabryki. Jednak styl industrialny przetrwał do współczesnych czasów – formy przemysłowe zostały zachowane, jednak zmieniło się ich przeznaczenie. Coraz częściej spotykamy budynki mieszkalne, biurowe lub użyteczności publicznej posiadające industrialny charakter. Styl ten charakteryzuje oszczędna forma i proste materiały (najpopularniejszym jest cegła). Takie budynki mają być przede wszystkim funkcjonalne.
Styl industrialny w miejskim otoczeniu
Sąsiadujące ze sobą nowoczesne oraz tradycyjne budownictwo w miejskiej przestrzeni to coraz częściej spotykane połączenie. Budynki poprzemysłowe są często i chętnie przystosowywane do zamieszkania. Jednocześnie wciąż powstają nowoczesne budynki mieszkalne, które często sąsiadują z budowlami w stylu industrialnym.
Przed wybraniem projektu warto przekonać się, czy architektura o tak odmiennym charakterze będzie do siebie pasowała. Wbrew pozorom, nowoczesne formy i styl industrialny nie są bardzo trudne do połączenia. Jak będą prezentowały się razem różne typy architektury? Ocenę ułatwi wykonanie wizualizacji architektonicznej, która pomoże ocenić, jak nowoczesne, zabytkowe i przemysłowe budowle będą integrowały się z otoczeniem. Jest to praktyczne rozwiązanie w sytuacji, gdy tak często byłe dzielnice przemysłowe są remontowane i rewitalizowane oraz przystosowywane do zamieszkania.
« Wizualizacje placów zabaw – o czym pamiętać? Dworce kolejowe w wizualizacjach architektonicznych – na co zwracamy uwagę? »